Зошто Фонте не смееше да го прослави погодокот со Роналдо?!

Facebook
Twitter
Email
Print

Ѕвездата на португалската репрезентација Кристијано Роналдо постигна еврогол од слободен удар пред крајот на натпреварот против Шпанија и на тој начин донесе бод на својот тим во првото коло од групната фаза.

 

Логично, сите соиграчи на Роналдо беа воодушевени од погодокот и тргнаа во прослава со него, но еден не смееше да го направи тоа.

 

Се работи за Фонте, а причината зошто тој не смееше да го прослави погодокот во друштво на соиграчите е сосема едноставен. Со оглед на тоа дека сите негови соиграчи излегоа надвор од теренот во текот на прославата, Фонте мораше да остане на теренот бидејќи во противност Шпанија можеше да тргне од центарот и евентуално да постигне погодок.

 

На снимката од трибините јасно се гледа како останатите соиграчи му сугерираат на Фонте дека не смее да им се придружи и да остане на теренот.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи