Џ.К. „Бушидо“ се врати со 12 медали од државното првенство за џудо во основни училишта

Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп незапирлив. Продолжува со големите успеси како на меѓународен план така и на домашните натпревари. Во спортската сала „Братство и Единство“ во Скопје денеска се одржа државното првенство за џудо во основни училишта, на кое учествуваа над 200 учесници од цела Македонија. Џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп се врати со 12 медали.

 

УЧЕСНИЦИТЕ КОИ ОСВОИЈА МЕДАЛИ :

 

 

Елеонора Илиоска – 1 место

 

 

Филип Стојкоски – 3 место

 

 

Георгина Милошеска – 3 место

 

 

Маринела Атанасоска – 3 место

 

 

Сара Атанасоска – 3 место

 

 

Александар Стојкоски – 3 место

 

 

Антонио Талески – 3 место

 

 

Ема Димитриоска – 2 место

 

 

Филип Попоски – 3 место

 

 

Стефанија Петреска – 3 место

 

Христијан Здравески – 3 место

 

 

Стефан Талески – 3 место

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи