Официјално: Наинголан нов член на Интер

Facebook
Twitter
Email
Print

Италијанскиот фудбалски клуб Интер на својот Твитер профил го претстави своето најново засилување, Раџа Наинголан.

 

„Договорот со 30-годишниот белгиски фудбалер е со важност од четири години“, објави калчолигашот од Милано.

 

Според првичните информации, износот на трансферот изнесува околу 24 милиони евра.

 

Наинголан од 2014 година настапуваше за Рома. Минатата сезона одигра 42 натпревари и постигна шест гола.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи