Го имаме потегот на Мундијалот во Русија!!

Facebook
Twitter
Email
Print

Комичен момент се случи на мечот меѓу Англија и Белгија, веднаш по голот на Аднан Јанузај, кој донесе предност и воедно триумф за „ѓаволите“ во дербито во групата на Светското првенство.

 

Офанзивецот на Белгија постигна одличен гол во мрежата на „Гордиот Албион“, а неговиот соиграч Мичи Батчуаји тргна да ја забие топката во голот. Додека се радуваше, силно ја шутна топката, но истата заврши во стативата, а потоа и директно во неговата – глава!

 

 

На Интернет веднаш му фатија сеир на белгискиот репрезентативец, кој по ударот се држеше за главата, а потоа и тој се пошегува на своја сметка, на социјалната мрежа „Твитер“, каде напиша дека измсилил нов начин на прослава на гол.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи