Воз излета од шините во Турција, загинаа најмалку 24 лица

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Трагична железничка несреќа синоќа се случи во Турција. Според досегашните податоци животот го загубиле 24 патници, а потешко се повредени околу 120 луѓе.

 

Според првичните информации, во возот имало 360 лица кои патувале од местото Капикула, на границата со Бугарија до Истанбул.

 

Од шините излетале шест вагони, а точните причини за несреќата не се знаат, иако претставниците велат дека лошото време и лизгањето на земјиштето се виновни за несреќата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи