Ел Нињо си договори трансфер во Саган Тосу во Јапонија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Легендарниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес од денеска има нов клуб. Торес стави потпис на договор со јапонскиот тим Саган Тошу.

 

„Имав понуди од многу клубови, Франција, Германија, од Шпанија, но не сакав во Европа. Јапонската лига ќе биде едно ново искуство за мене. Првите луѓе од Саган Тосу ме уверуваа за силниот проект кој го имаат и покажаа верба во мене дека можам да помогнам клубот да се врати на местото на кое заслужува. Се надевам дека ќе ги исполнам нивните очекувања. Ова сигурно ќе биде голем предизвик за мене“, истакна Ел Нињо.

 

Покрај за Атлетико Мадрид, Торес настапуваше и за Ливерпул, Челси и Милан. Сеган Тосу ќе биде неговиот петти клуб во кариерата.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи