Шаќири денеска на медицински прегледи во Ливерпул

Facebook
Twitter
Email
Print

Џердан Шаќири ќе биде третото засилување на Ливерпул во овој преоден рок, по Фабињо и Наби Кеита. Швајцарскиот репрезентативец беше поврзуван со преселба на „Енфилд“ уште пред почетокот на СП 2018, а на инсистирање на Јирген Клоп преговорите се интензивираа во последните неколку дена, по што беше постигнат и целосен договор со Стоук.

 

Клаузулата во договорот на Шаќири со Стоук Сити, кој испадна од Премиер лигата, вреди 13,5 милиони фунти.

 

Британските медиуми објавија дека тој синоќа пристигнал на „островот“, а во текот на денешниот ден ќе ги мине лекарските прегледи, по што ќе потпише четиригодишен договор со Ливерпул.

 

Шаќири е дете на Базел, а во својата клубска кариера играше за Баерн Минхен и Интер пред да се пресели во Стоук Сити во 2015 година.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи