Меј: Трамп ми рече да ја тужам ЕУ за „Брегзит“

Facebook
Twitter
Email
Print

Американскиот претседател, Доналд Трамп ѝ рекол на британската премиерка, Тереза Меј дека треба да ја тужи ЕУ, а не да преговара со неа, изјави Меј за Би-Би-Си.

 

Трамп на 13 јули на заедничка прес-конференција со Меј рече дека на британската лидерка и дал сугестија која таа ја оценила како многу „брутална.“

“Тој ми рече дека треба да ја тужам ЕУ – да не влегувам во преговори” рекла британската премиерка.

 


 

Таа го бранеше својот план за Брегзит и ги повика критичарите да го поддржат.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи