Распродажба во Барселона – дури 10 играчи ставени на трансфер листа

Facebook
Twitter
Email
Print

Екипата на Барселона во досегашниот тек на овој преоден рок обезбеди две нови имиња Артур Мело и Клемен Ленгле, а во исто време работи и на потписот на уште неколку други играчи како Вилијан, Адриан Рабио и Френки Де Јонг.

 

Многу поинтересно ќе биде да се види кои од фудбалерите од актуелниот играчки кадар ќе си заминат. По Иниеста и Паулињо, на трансфер-листата се ставени дури десетмина играчи.

 

Станува збор за Андре Гомеш, Алеиш Видал, Марлон Сантос, Даглас, Мунир Ел Хадади, Рафиња и Серхи Сампер. Ако на ова се додадат уште неколку имиња кои исто така не се сигурни како Јери Мина, Лука Дињ, Јаспер Силесен и Пако Алкасер тогаш станува јасно дека Ерик Абидал и неговите соработници се пред голем предизвик во кој ќе мора да најдат решение за овие играчи, а во исто време да дојдат до соодветни засилуавња кои ќе донесат свежа крв и ќе гарантираат успеси.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи