ВИДЕО: Еден од најострите прекршоци во историјата на фудбалот

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Еден од најострите прекршоци во историјата на фудбалот се случи на синоќешниот меч од квалификациите за Лигата на шампионите меѓу Видеотон и Дуделанж

 

Францускиот бек во екипата Дуделангж Брајан Мелисе со „кунг фу“ удар, во 93 минута го срамни за земја Мате Паткаин од Видеотон, по што доби директен црвен картон.

 

 

Видеотон го доби натпреварот против Дуделанж на домашен терен со 2-1 и со вкупен резултат 3:2 оди во втората квалификациска рунда за пласман во Лигата на шампионите.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи