П.С. Гитар фест Крушево

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Интернационалниот гитар фест во Крушево оваа година ќе започне на 27 јули со нaстап на Војин Коциќ во домот на култура „Наум Наумовски Борче “. Фестивалот продолжува наредниот ден во градскиот парк со Петар Марков кој ќе одржи свој концерт со почеток во 20:30 часот.

 

Инаку Гитар фест Крушево официјално е започнат од познатиот крушевски гитарист и музичат од Крушево Христо Мула и почнувајќи од годинава неговиот син ја продолжува традицијата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи