Извршена ждрепката за Ла Лига: Ел Класико во октомври!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска беше извршена ждрепката за новата сезона од Ла Лига, каде титулата ја брани Барселона, при што првото коло се игра на 18. август а последното на 18. мај. Првото „Ел Класико“ во новата сезона ќе биде на програмата на 28. октомври и ќе се игра на Камп Ноу. Возвратната пресметка во Мадрид на Сантијаго Бернабеу ќе се игра на 3. март.

 

Новата сезона во Шпанија започнува во втората половина на август, во воведното коло Барселона се среќава со Алавес, Реал Мадрид го пречекува Хетафе, а дербито е на Местаља каде Валенсија ќе излезе на мегдан со Атлетико Мадрид.

 


 

Во Ла Лига за прв пат ќе има асиметричен календар, па во последното коло кое треба да биде на програмата викендот 18. и 19. мај, Барселона гостува кај Еибар, Реал Мадрид го пречекува Бетис.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи