УЕФА ги објави кандидатите за играч на сезоната

Facebook
Twitter
Email
Print

На 20-тина дена пред објавувањето, УЕФА ги објави имињата на кандидатите за најдобар играч на сезоната во Европа.

 

Љубителите на фудбалот преку официјалната интернет страница на УЕФА ќе можат да бираат најдобар голман, одбранбен играч, играч од среден ред и напаѓач.

 

Лани наградите ги собраа Буфон, Рамос, Модриќ и Роналдо, а сега најинтересно ќе биде во конкуренција за најдобар напаѓач каде првпат е и Мохамед Салах.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи