Барселона има нов капитен – Лионел Меси!

Facebook
Twitter
Email
Print

По заминувањето на Андрес Иниеста, шпанскиот шампион Барселона во новата сезона ќе има нов капитен и тоа во својот најдобар играч Лионел Меси.

 

Сосема очекувано, Меси ја доби капитенската лента по заминувањето на шпанскиот виртуоз од средниот ред, а заменици капитени на Аргентинецот сега ќе бидат Серхио Бускец, Жерар Пике и изненадувањето Серхи Роберто.

 

Квартетот фудбалери кои израснаа во „Ла Масија“ ќе се менуваат по тој редослед, а многумина се изненадени од одлуката Сержи Роберто да биде еден од капитените.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи