Во Прилеп по 7-ми пат ќе се одржи „International Prilep Jazz Weekend“

По 7-ми пат во Прилеп од четврток до сабота на 30.08., 31.08 и 01.09 на летната сцена од Домот за култура „Марко Цепенков“ ќе се одржи „International Prilep Jazz Weekend“ на кој ќе настапат 9 изведувачи.

 

ЧЕТВРТОК – 30.08

 

  • Kekko Fornarelli Trio – 21 часот
  • Fierce – 22.30 часот
  • Владимир Четкар – 23.34 часот

 

ПЕТОК – 31.08

 

  • Yordan Kostov & Shangai Intense – 21.00 часот
  • Palette Ensemble – 22.30 часот
  • Vasil Hadzimanov BAND – 23.45 часот

 

САБОТА  – 01.09

 

  • Јаков Дренковски – 21.00 часот
  • Le Bal Pourri – 22.00 часот
  • DLM – Deca Losih Muzicara – 23.30 часот

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи