Концерт на Фолтин во Прилеп

Во вторник во 20 часот Јавен Простор Прилеп Ве поканува на следниот градски настан во Прилеп, а тоа е концертот на групата Фолтин. Концертот ќе се одржи во задниот двор од театарот „Војдан Чернодрински“.

 

„Групата Фолтин, многумина од нас ја сметаат за своја/наша, а причини за тоа, секако не недостигаат. Концертот го посветуваме на прилепско–битолската љубов која трае многу години и го правиме за вистинските фанови на Фолтин“, велат од Јавен Простор Прилеп.

 

Бидете и вие дел од овој настан кој како и досегашните евенти на Јавен Простор Прилеп ќе го паметите долго време. Се гледаме во вторник во 20 часот позади театарот.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.