ВИДЕО – Одлична забава на Фолтин во Прилеп

Прилепчани уште еднаш беа сведоци и можеа да уживаат во одличната забава организирана од страна на Јавен Простор Прилеп. Групата Фолтин одржа прекрасен концерт во домот за култура „Марко Цепенков“. Концертот се одржа во затворено поради временските услови иако претходно беше најавено дека ќе се одржи во задниот двор на театарот „Војдан Чернодрински“. Екипата на Инфо Компас направи и кратко интервју со вокалот на Фолтин Бранислав Николов.

 

Уживајте во незаборавната атмосфера од синоќешниот концерт и погледнете го краткото интервју со Бранислав. 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи