Ла Лига ја најави новата сезона со голови на Барди и Меси!

Facebook
Twitter
Email
Print

Oвој викенд започнува новата сезона во шпанската Примера, а официјалната страна на „Ла Лига“ му оддаде големо признание на нашиот Енис Барди кој зад минатата сезона одигра одлично во дресот на Леванте.

 

Барди заедно со Меси доби место во видеото кое како најави го објави официјалната страна на „Ла Лига“. Видеото беше објавено под наслов: „Повеќе од слободен удар. Ова е уметност“.

 

И навистина, головите на Меси и Барди кои се најдоа во најавната шпица за Ла Лига се вистинска уметност.

 

Во продолжение уживајте во мајсториите на Енис Барди и Меси…

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи