ДРОН ВИДЕО – THE HOUNDS ја кренаа на нозе старата прилепска чаршија !!!

Роденденската забава на THE HOUNDS го оживеа срцето на Прилеп. Синоќа старата прилепска чаршија беше местото каде THE HOUNDS  прославија 10 години од своето постоење, заедно со своите пријатели и фанови. Секако еден од главните „виновници“ за добрата организација на забавата беа дечките од Јавен Простор Прилеп.

 

Задолжени за загревање на атмосферата пред настапот на THE HOUNDS беа : Cyrillic, Room 313, Mario Eddie, Aleksandar Acika, Rubin Trajkoski aka Mirror Man, Dj Дејан Pete, Dj Dario SaJo SaJoski…

 

Уживајте во дел од прекрасната атмосферата од концертот на THE HOUNDS, преку видеото на ИНФО КОМПАС, дел од него снимено со дрон.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи