Тенк се преврти на воената парада во рускиот град Курск

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На воена парада во рускиот град Курск се случи несекојдневен инцидент, во кој еден од тенковите што парадираа се преврти пред очите на насобраниот народ.

 

Тенкот од Втората светска војна Т-34 обидувајќи се да се качи на камион за транспорт, се лизна од платформата и се преврти на страна, застрашувајќи ги гледачите. Војниците кои беа во непосредна близина за среќа брзо избегаа, за да не бидат смачкани од тенкот, и никој не е повреден во инцидентот.

 

Воената парада беше организирана по повод одбележувањето на 75-годишнината од битката кај Курск, кога советските сили ги поразиле нацистите.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи