Концерт на младиот Арсениј Ангелески во Прилеп

Во понеделник на 3 септември од 20.00 часот во ликовниот салон на ЦК „Марко Цепенков“ прилепскиот млад надежен тален Арсениј Ангелески ќе одржи солистички рецитал на кој ќе се претстави со дела – бисери на светската пијанистичка литература – Бах, Клементи, Менделсон, Шостаковиќ, Рахмањинов…

 

Ангелески е ученик во осмо одделение во ОМУ„Ордан Михајлоски – Оцка“ во класата  по пијано на проф. Христина Никоска. Исклучително талентиран млад пијанист е, зад кој стојат многубројни успешни награди, концерти и настапи не само во земјата, туку и во странство.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи