Ексклузивно видео : Како изгледаат старите скривници во Прилеп-стотици метри од мрежа на тесни ходници со простории поврзани помеѓу себе

 

Во ова издание на рубриката Збор 2 на порталот Инфо Компас ќе може да погледнете како изгледаат старите напуштени скривници во Прилеп кои се наоѓаат кај населбата Рид. Скривниците се оставени сами на себе, на забот на времето, бидејќи државата ги има отпишано. Стотици метри од тесни ходници, со помали или поголеми простории, се наоѓаат длабоко под земјата. Тие се мрежа на ходници поврзани помеѓу себе. Скривниците се градени во периодот помеѓу двете светски војни некаде околу 30-тите години на минатиот век.

 

Погледнете ексклузивно како изгледа внатрешноста на овие објекти. НЕ Е ДОЗВОЛЕНО НИКАКВО ПРЕВЗЕМАЊЕ ОД БИЛО КОЈ МЕДИУМ !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи