ВИДЕО – 10 години „The Hounds“ – роденденска забава во срцето на старата прилепска чаршија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во среда на 15 август „The Hounds“ прославуваат 10 години од својата прва свирка. Тоа ќе го одбележат со роденденска забава која ќе се случии во срцето на старата прилепска чаршија со почеток во 20 часот. На настанот ќе биде промовиран и првиот албум на „The Hounds“ – „Кај ни се срцата?“.

 

Што точно ќе се случува на овој настан и нешто повеќе околу идните планови на „The Hounds“ поразговаравме со нивниот фронтмен, Златко Карчески.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи